انواع حفاظ دیواری

انواع حفاظ دیواری

امروزه حفاظ ها بخش جدایی نا پذیری از ساختمان های مسکونی و تجاری شده اند. به گونه ای که هر فرد پس از تکمیل ساخت و ساز ساختمان خود در وحله اول به فکر خرید حفاظ دیواری می افتد. و برای تهیه انواع حفاظ دیواری اقدام می کند.

حفاظ ها کاربرد های بسیاری می توانند داشته باشند. یکی از کاربرد های آن می تواند زیبایی بخشی به هر ساختمانی باشد. که علاوه بر تامین بحث امنیت هر منزل موجب ایجاد جلوه ای شیک و مدرن به ساختمان ها می شود.

حفاظ های دیواری دارای انواع مختلفی هستند. تصفیه آب در آزادشهرکه می توانید طبق سلیقه و بر حسب نیاز خود یکی از آن ها را سفارش دهید. در ادامه به معرفی انواع حفاظ دیواری خواهیم پرداخت:

حفاظ دیوار

حفاظ دیوار سرنیزه ای:

حفاظ های سرنیزه ای در دوره های مختلف مورد استفاده قرار می گرفتند. و تا به الان نیز از طرفداران بسیاری برخوردار هستند. این نوع حفاظ برای تمامی ساختمان ها با هر کاربردی قابل استفاده می باشد.

از دلایل پر طرفدار بودن این حفاظ سادگی و امنیت بالا و استحکام خوب این حفاظ ها است. همچنین از برخی حفاظ های دیگر مثل حفاظ شاخ گوزنی نیز مقرون به صرفه تر هستند.

 

حفاظ شاخ گوزنی:

امروزه از حفاظ های مرسوم که مورد استفاده در ساختمان ها قرار می گیرد. حفاظ شاخ گوزنی است. این حفاظ به دلیل شباهت به شاخ گوزن به حفاظ شاخ گوزنی معروف شده است.

حفاظ شاخ گوزنی در رنگ های مختلف و طبق سلیقه شما تولید می شود. و می توانید بر حسب سلیقه ی خود رنگ مورد نظرتان را سفارش دهید. که با اجزای ساختمان شما نیز هارمونی داشته باشد. حفاظ های شاخ گوزنی نه تنها از زیبایی ساختمان شما نمی کاهد. بلکه باعث افزایش جذابیت آن نیز خواهد شد. و از ورود حیوانات و سارقین به محل زندگی شما جلوگیری خواهد کرد.

البته لازم به ذکر است که این نوع حفاظ نسبت به نرده های سر نیزه ای دارای قیمت بالاتری هستند. و قیمت آن بستگی به تعداد شاخه، عرض و ارتفاع حفاظ ها دارد.

حفاظ شاخ گوزنی

حفاظ لیلیوم:

امروزه در ساختمان های شهر تهران به کثرت شاهد استفاده حفاظ لیلیوم هستیم. امنیت این حفاظ حتی از حفاظ های شاخ گوزنی بیشتر است. و به همین دلیل مورد توجه عموم مردم قرار گرفته است.

نام حفاظ لیلیوم برگرفته از گل لیلیوم است. و به شکل همین گل نیز طراحی می شود، و رنگ آمیزی آن به صورت دو رنگ انجام می پذیرد. اگر به دنبال حفاظی با ارتفاع بلند تر و به اندازه دلخواهتان هستید. حفاظ لیلیوم مناسب شما می باشد. این حفاظ به دلیل گسترش از مرکز امکان تولید در ارتفاع های دلخواه را دارد. و با هر ارتفاعی که بخواهید می توانید آن را سفارش دهید.

 

حفاظ فرفورژه:

حفاظ های فرفورژه کاربرد های گسترده ای دارند. مثلا از این حفاظ ها در تراس ها، بالکن ها، پنجره ها و درب ها استفاده می کنند. و می توانید در طرح ها و رنگ های مختلف آن را سفارش دهید.

البته این حفاظ ها بر خلاف حفاظ های دیگر نیاز به مراقبت بیشتری دارند. و بهتر است که هر چند سال یکبار رسیدگی و رنگ آمیزی شوند تا جلوه زیبای خود را از دست ندهند. حفاظ های فرفورژه نسبت به حفاظ های دیگر دارای قیمت بالایی هستند. و در مقابل نیز امنیت بالایی را برای ساکنین یک ساختمان به ارمغان می آورند.

حفاظ  نیزار:

این حفاظ همانطور که از اسمش پیداست شبیه به نیزار طراحی و ساخته می شود. و به دلیل ظاهر زیبای خود علاوه بر بحث امنیت یک نوع تزئین و دکوراسیون برای هر ساختمانی محسوب می شود. حفاظ نیزار همانند سربازانی نیزه به دست از ساختمان شما محافظت می کند. و به دلیل نقاط جوش کمتر در این نوع حفاظ از استحکام بیشتری نیز برخوردار هستند. که همین امر موجب اهمیت و ارزش آن نیز شده است.

حفاظ بوته ای:

حفاظ بوته ای از دیگر حفاظ های خاردار محسوب می شوند. و به حفاظ های شاخ گوزنی شباهت بسیاری دارند. امنیت ایجاد شده توسط حفاظ های بوته ای قابل تحسین است. زیرا به علت نوک تیز و ارتفاع مناسب آن به عنوان سپری امنیتی و ضد ورود بر روی دیوار ها قرار می گیرند. و به هیچ موجودی اجازه ورود به حریم شخصی شما را نخواهد داد. نصب حفاظ بوته ای بسیار آسان و راحت انجام می شود و نصب آن موجب ایجاد دردسر نخواهد شد.

هر حفاظ مناسب چه مکانی است؟

نصب انواع حفاظ ها کار آسانی است و پیچیدگی و دردسر زیادی ندارد. و می توانید به راحتی و بدون آسیب زدن به دیوار حفاظ ها را نصب کنید. البته مکان هایی هستند که به نسبت سایر ساختمان های دیگر برای نصب حفاظ در اولویت قرار دارند. و باید برای نصب حفاظ برای آن ها هر چه زودتر اقدام کنید. در ادامه این مکان ها و دلیل ضرورت نصب حفاظ ها برای دیوار را برای شما توضیح خواهیم داد.

  • انواع حفاظ ها که موجب جلوگیری از ورود سارقین و دزدی های ناشی از آن می شوند. بیشتر در ساختمان های ویلایی که آسیب پذیری بیشتری نسبت به آپارتمان های دیگر دارند بهتر است. که مورد استفاده قرار بگیرند.

زیرا معمولا ساکنین آپارتمان ها در موارد امنیتی را بر درب هر واحد و به صورت جداگانه قرار می دهند. از این رو منازل ویلایی برای نصب حفاظ ها از اهمیت بیشتری برخوردار هستند.

  • همچنین ساختمان هایی با دیوار های کم ارتفاع تر نیز نیازمند نصب حفاظ ها هستند. دیوار های کم ارتفاع محل عبور و حیوانات و سارقین را به خوبی فراهم می کند. از این رو نصب حفاظ بر روی آن ها از موارد ضروری است. که حتما باید برای آن اقدام کرد.
  • اگر در محلی سکونت دارید که دارای امنیت بسیار پایینی می باشد. نصب حفاظ بر روی دیوار ها ضروری است. زیرا به قول معروف پیشگیری بهتر از درمان است.

زمانی که از حفاظ ها بر روی دیوار های منزل خود استفاده کردید. از وقوع دزدی و سرقت ها و ورود سارقین به حریم شخصیتان جلوگیری می کنید.

  • منازلی که خارج از شهر هستند نیز به نصب حفاظ دیواری ضرورت دارند. زیرا این مناطق نسبت به منازلی که در فضای شهری هستند از امنیت کمتری برخوردار هستند. و امکان دزدی و سرقت در آن محلات بسیار بیشتر است. بنابراین می توانید با نصب انواع حفاظ ها بر روی دیوار منازل خود امنیت منزل خود را تامین کنید.

 

قیمت انواع حفاظ در تهران

حفاظ ها با وجود تمام مزایایی که دارا می باشند. دارای قیمت های مختلفی هستند. و برای اکثر مردم اطلاع از قیمت انواع حفاظ ها در تهران و سایر شهر های دیگر اهمیت زیادی دارد.

به طور خلاصه قیمت انواع حفاظ به عوامل مختلفی مثل: ارتفاع، جنس، نوع حفاظ و عرض و تعداد شاخه ها و… بستگی دارد. اما برخی حفاظ ها از قیمت بیشتری برخوردار هستند. و در مقابل امنیت بهتر و بیشتری را برای ساکنین فراهم می کنند.

بنابراین اگر از لحاظ بودجه مشکلی ندارید. می توانید حفاظ های شاخ گوزنی و حفاظ های فرفورژه که  امنیت بالاتری را برای ساکنین فراهم می کنند سفارش دهید.

مقدار تراکم حفاظ ها نیز بر قیمت آن تاثیر گذار هستند. هر چقدر تراکم حفاظ دیوار یک ساختمان بیشتر باشد. هزینه ساخت آن بیشتر می شود. و تراکم بیشتر موجب محافظت و امنیت بیشتر نیز خواهد شد.

از دیگر موارد تاثیر گذار بر هزینه اجرا و نصب حفاظ ها جنس حفاظ ها می باشد. قاعدتا استفاده از متریال با کیفیت بر تعیین قیمت حفاظ ها تاثیر گذار است. مسلما حفاظ جنس خوب و با کیفیت از قیمت بالاتر و همچنین استحکام بهتری برخوردار است.

 

بهترین حفاظ برای دیوار کدام است؟

اگر برای دیوار های حیاط و ساختمان خود به دنبال بهترین حفاظ هستید. در ادامه این مطلب همراه ما باشید. تا بهترین و کاربردی ترین حفاظ ها را به شما معرفی کنیم.

حفاظ جز مواردی است که تعویض آن سخت و پر دردسر است. از این رو هنگام خرید آن باید دقت داشته باشید. تا در آینده از خرید آن پشیمان نشوید.

برخی حفاظ ها هستند که افراد حرفه ای و کاربلد به راحتی می توانند. از روی آن ها عبور کنند و خرید این حفاظ ها از وقوع دزدی و سرقت ها چندان جلوگیری نمی کند. اما حفاظ هایی مثل حفاظ شاخ گوزنی و حفاظ سر نیزه به دلیل تراکم بسیار و نوک تیز بودن امنیت بالاتری را برای ساکنین فراهم می کنند. و بسیار مناسب می باشند.

حفاظ های شاخ گوزنی، حفاظ لیلیوم، و حفاظ سر نیزه از نظر ایمنی جز حفاظ هایی با امنیت بالا محسوب می شوند. بنابراین با نصب آن ها از امنیت ساختمان و محل زندگی خود مطمئن خواهبد بود.

 

سخن آخر در مورد انواع حفاظ دیوار

حفاظ ها با ارتفاع ها و شاخه های متفاوتی از یکدیگر تولید و ساخته می شوند. بنابراین می توانید بسته به نیاز و ارتفاع مد نظر خود یک حفاظ ایده آل را برای محل زندگی و یا محل کار خود سفارش دهید.

به طور کلی هر چقدر بتوانیم برای امنیت محل زندگی خود هزینه کنیم ارزشمند است، استفاده از حفاظ ها جز موارد کاربردی و ضروری برای هر ساختمانی محسوب می شوند، و از ورود هر حیوان مزاحم و افراد سودجویی به محل زندگی ما جلوگیری می کنند.

 

 

 

فهرست مطالب

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت دریافت قیمت محصولات همین حالا تماس بگیرید

۰۹۱۲۶۰۴۰۷۴۴