تفاوت درب چوبی با درب آهنی

دوران قدیم و غار نشینی

سالها پیش که مردم هنوز شهر نشینی را پیشه خودشون نگرده بودند. مردم خانه های خود را در مناطق کوهستانی و در ارتفاع بلند میساختند تا از شر دزدان به دور باشند. هر کس که میتوانست خانه خود را در دل کوه بسازد موفقیت بیشتری به دست می اورد. در این مقاله قصد داریم تفاوت درب چوبی با درب آهنی را برای شما نشان دهیم.

در این دوران مردم به صورت انفرادی زندگی میکردند. به دلیل نبود بهداشت و وجود جنک ها فراوان اغلب سن افراد به دوره پیری نمیرسید. و سن افراد کم بود.

بعدها مردم متوجه شدند که تنها راه بقا آنها روی آوردن به زندگی گروهی است. در این دوران افراد به صورت گروهی زندگی میکردند. در این زمان شکل و متریال ساخت خانه ها کم کم تغییر پیدا کرد. مردم دیگر در غارها زندگی نمیکردند. خانه ها از گل و خشت ساخته میشدند.

درب خانه ها در این دوران از برگ درختان ساخته شده میشد. که نمیتوانست جلوی ورود حیوانات خانگی و حتی حیوانات وحشی ار بگیرد. مردم هنوز در این دوران در خطر حمله دزدان و حیوانات بودند.

زندگی شهری

با پیشرفت زندگی مردم به شهر نشینی و تمایل افراد به زندگی به صورت گروهی. درب های خانه ها از چوب ساخته میشد. درب خانه ها از چوب درختان به صورت کاملا ساده ساخته میشد. ابزار ساخت و برش درختان در این دوران بسیار ساده و ابتدایی بود.

زندگی شهر نشینی و روستا نشینی با سرعت جای خود را در بین مردم باز کرد. مردم دنبال اسایش و ارامش بیشتری بودند. همین مساله باعث توجه بیشتر مردم به موضوع امنیت میشد. لازمه امنیت در زندگی شهری داشتن خانه امن بود. خانه ها در دوران شهر نشینی اغلب از سیمان آجر ساخته میشدند. آهن و فولاد جای چوب را گرفت و درب خانه ها دیگر از چوب ساخته نمیشد. و آهن آرام آرام جای چوب راگرفت.

ایمنی بالا و قدرت بازدارنگی از سارقان باعث شد تا درب خانه ها از آهن ساخته شوند. درب های آهنی در شکل و اندازه های مختلف ساخته میشود. شکل و اندازه این درب های آهنی بستگی به نیاز افراد داشت. یعنی هر کس بسته به نیاز خودش درب آهنی میساخت. آهنگرها و کارگاه های آهنگری رونق زیادی بدست آورند.

درب های آهنی به شکل و اندازه های مختلف ساخته میشوند.  در گروه تولیدی حفاظ اکبری درب های آهنی نیز ساخته میشوند. درب های آهنی که در گروه تولیدی حفاظ اکبری تولید میشوند.

تفاوت درب چوبی با درب آکاردئونی

از نظر جنس درب های آکاردئونی و چوبی با هم تفاوت دارند. کارکرد این درب ها با هم متفاوت است. درب های چوبی کارکرد تزیینی و زینتی دارند ولی درب های آکاردئونی غالبا نقش ایمنی بیشتری دارند.

درب آکاردئونی امروزه در ورودی آپارتمان ها ،درب انباری ، درب پارکینگ و… مورد استفاده میشود. درب چوبی در ورودی خانه های آپارتمانی مورد استفاده میشود. یکی دیگر از تفاوت دربهای چوبی با {{درب آکاردئونی}} میزان استفاده از آنها در خا نه های آپارتمانی امروزه است.

درب آکاردئونی یا درب آهنی؟

درب های آکاردئونی از آهن ساخته شده اند ولی همه درب های آهنی آکاردئونی نیستند. ببه عنوان مثال شما میتواید درب پارکینگ خانه خودتان هم از درب آکاردئونی استفاده کنید هم از درب آهنی. درب آکاردئونی نسبت به درب آهنی ساده فضای کمتری اشغال میکند. چون درب آکاردئونی به صورت کشویی و تاشو است. به راحتی در مکان هایی که فضای کمتری در اختیار است مورد استفاده قرار می گیرد.

درب آکاردئونی امروزه یکی از پر کاربردترین درب هایی است که در ورودی خانه نصب میشود. این درب به خاطر کشویی بودن ساده باز و بسته میشود. ترکیب درب های چوبی ضد سرقت و درب آکاردئونی میتواند یک زوج امنیتی قدرتمند در جهت جلوگیری از ورود دزدان به خانه شما باشد.

نحوه خرید درب آکاردئونی

درب های آکاردئونی مختلفی در گروه تولیدی حفاظ اکبری تولید میشود. روش خرید محصولات حفاظتی نظیر درب آکاردئونی به سادگی یک تماس است. کافیه با شماره 09126040744 تماس گرفته و از مشاوره رایگان ما در خصوص خرید درب آکاردئونی بهره مند شوید. درب های آکاردئونی تولید شده در گروه تولیدی حفاظ اکبری از کیفیت بسیار بالایی برخوردار بوده و قیمت پایین تری نسبت به رقبا دارند.

به دلیل استفاده از تسمه های ضخیم در ساخت این نوع درب ها ایمنی آنها نیز بسیار بالاتر از سایر درب های آکاردئونی مورجود در بازار است.

ب تفاوت درب چوبی با درب آهنی

ج تفاوت درب چوبی با درب آهنی

ر تفاوت درب چوبی با درب آهنی

تفاوت درب چوبی با درب آهنی

فهرست مطالب

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت دریافت قیمت محصولات همین حالا تماس بگیرید

۰۹۱۲۶۰۴۰۷۴۴