5 ویژگی مهم درب آکاردئونی

5 ویژگی مهم درب آکاردئونی

برای پاسخ به این سوال که 5 ویژگی مهم درب آکاردئونی چیست؟ ابتدا باید بدانیم که {{درب آکاردئونی}} چیست.

حفظ امنیت ساختمان

باید بگوییم که حفظ ایمنی اماکن، منازل و واحدهای مسکونی به ویژه در مراکز پرجمعیت و تردد یکی از مهم ترین چالش های افرادی است که در چنین محیط هایی زندگی و کار می کنند. برای حفظ امنیت، درب های امنیتی از انواع مختلف به کمک ما آمدند، اما با وجود تبلیغات متعدد، می توان این درب ها را شکسته و باز کرد. همیشه یک راه مکمل بهتر می تواند این امنیت و آرامش را تامین کند. یکی از این راه های اضافی برای محافظت از سایت درب آکاردئونی است.

درب آکاردئونی

در پاسخ به اینکه درب های آکاردئونی چیست باید بگوییم که این درب ها که از آهن و فلز ساخته شد‌‌ه اند و برای رفت و آمد آسان تاشو هستند، می توانند امنیت بالاتری را برای شما فراهم کنند. علاو‌ه بر این مدل دیگری از درب آکاردئونی به ویژ‌ه در سال های اخیر وارد دکوراسیون داخلی منازل و سایر فضاها شد‌‌ه است. آکاردئون درب مناسبی را برای مکانی که می خواهیم تهیه کنیم.

درب های محافظ یا آکاردئونی سازه های مشبکی به صورت فلزی هستند که بر روی چهارچوب درب نصب می شوند که نیاز به امنیت مضاعف دارد. این درها به گونه ای طراحی شد‌ه اند که هنگام ورود و خروج افراد به طور منظم قابل جمع شدن هستند و در گوشه درب اصلی جمع می شوند. اما زمانی که ساکنان یا افراد مستقر در محل آن را ترک می کنند، مانند آکاردئون باز می شود و برای امنیت بیشتر به یک دیوار فلزی محکم تبدیل می شود. این درب ها که به آنها «درب کرکره ای» یا «درب کشویی» نیز می گویند، برای امنیت بیشتر فضاهایی مانند درب آپارتمان ها یا واحدهای مسکونی، درب مغازه ها و اماکن تجاری، پاساژها، پارکینگ ها، تراس ها و سایر فضاها استفاد‌ه می شود.

 این درب ها علاوه بر ایمن نگه داشتن فضا، سبک هستند و به دلیل توری بودن فضای کمی را اشغال می کنند.این درب ها به دلیل استحکام متریال ضد سرقت هستند و برای امنیت بیشتر می توان انواع قفل و همچنین ریموت درب های بزرگ را روی آن قرار داد.

کاربرد درب آکاردئونی

درب های آکاردئونی گزینه ای مناسب برای اطمینان از ایمنی اماکن به ویژه واحدهای مسکونی در ساختمان های پرجمعیت و پرتردد محسوب می شوند. از این درب ها برای محافظت از آپارتمان های مسکونی، شرکت ها، مغازه ها، پارکینگ ها، پاساژها، ادارات و سایر مکان هایی که نیاز به امنیت بیشتری نسبت به درب اصلی دارند استفاد‌ه می شود. علاوه بر این، این درب ها برای جداسازی و تراز امنیت داخل فضاهای داخلی نصب و استفاد‌ه می شوند. به عنوان مثال در ساختمان های اداری برای جداسازی فضاها و حفظ امنیت بیشتر استفاد‌ه می شود.

 این درب ها را می توان خارج از درب اصلی و داخل چارچوب درب اصلی نیز قرار داد. همچنین از این درب ها برای جداسازی فضاهایی مانند پارکینگ از سایر قسمت ها استفاد‌ه می شود. یکی دیگر از کاربردهای این درب های آکاردئونی حفظ امنیت پنجره هایی است که در ارتفاع کم قرار دارند مانند پنجره های طبقات اول. این درها از ورود افراد غیر مجاز از این پنجره ها جلوگیری می کند. علاوه بر این، در صورت عدم نیاز به راحتی باز می شوند.

انواع درب آکاردئونی

به طور کلی می توان گفت که نوع اصلی و پرکاربرد این درب ها از نوع فلزی و آهنی است اما این درب ها در انواع «MDF» و «PVC» نیز ساخته و مورد استفاد‌ه قرار می گیرند. انواع آهنی این درب ها به دلیل استحکام و دوام بالا به خصوص برای فضاهای بیرونی کاربرد فراوانی دارند.

این درب های آکاردئونی آهنی نیز دارای طرح های مختلفی هستند. این درب‌ها در طرح‌های دو گل لوزی، سه گل، چهار گل، پروانه‌ای و نوع کلاسیک در بازار موجود هستند. البته پرکاربردترین و مناسب ترین طرح برای این نوع درب ها طرح سه گل است. برخی از پرکاربردترین طرح های این درب ها عبارتند از:

3 گل

پرکاربردترین نوع درب آکاردئونی است که با طراحی ساده و کاربردی خود امنیت خوبی را برای فضاهای مورد نیاز شما فراهم می کند.

طرح 3 گل و 4 خم

در مدل‌های قدیمی‌تر درب‌های آکاردئونی، استحکام نوارهای عمودی در ضعیف بود، بنابراین سارقان می‌توانستند با انبردست و خم شدن آن‌ها را باز کنند. در این طرح، 3 ردیف الماس چهار دور در در تعبیه شد‌ه است که برای استحکام بیشتر، نوارها به هم جوش داد‌ه شد‌ه اند.

 طرح پیچ

در این طرح درب آکاردئونی، به صورت نوارهای عمودی در چند نقطه، پیچ ها به صورت فلزی ایجاد می شوند. این طرح پیچ مقاومت درب را در برابر شکستن و باز شدن بسیار افزایش داد و در عین حال ظاهری زیبا از این درب ایجاد کرد.

طرح آکاردئونی ایتالیایی

درب های آکاردئونی کشویی معمولی به صورت سه گل با طول تسمه نیم متر تولید می شوند اما این مدل درب به صورت دو گل و طول تسمه یک متر ساخته می شود. این درب های آکاردئونی ایتالیایی از نظر نرمی باز و بسته شدن، کیفیت قابل قبول، ایمنی و کارایی بهتر از سایر مدل ها هستند.

تمام گل لوزی با پرچ مخفی و 3 لایه تسمه

این مدل آکاردئونی درب به صورت 5 گل یعنی از 5 ردیف لوزی یکی به دیگری ساخته شد‌‎ه و داخل آن خالی نیست. چارچوب و ارسی این در نیز به صورت دوتایی ساخته شد‌‌ه است. همچنین نوارهای عمودی این درب در 3 لایه مجزا طراحی شد‌‌ه است تا امنیت درب را تضمین کند. این طرح آکاردئونی درب یکی از ایمن ترین و ضد گلوله ترین آکاردئون های درب در بین انواع آن به شمار می رود.

5 ویژگی مهم درب آکاردئونی

درهای آکاردئونی دارای قطعات جانبی به ابعاد 50×30 می باشد.

درب های آکاردئونی دارای اتصالات و پرچ های با کیفیت می باشند.

درهای آکاردئونی دارای قطعات ریلی به ابعاد 50*50 می باشند.

قطعات ریل در درب آکاردئونی از کیفیت بالایی برخوردار است.

درهای آکاردئونی دارای کمربند ایمنی هستند.

ضمن این 5 ویژگی درب آکاردئونی دو ویژگی مهم دیگر دارند که در زیر به شرح آن پرداخته ایم.

هنگام ساخت آکاردئون درب از جوشی به نام smaw استفاد‌ه می شود.

دارای قفل ایمنی.

کلام آخر

حال که راجب 5 ویژگی مهم درب آکاردئونی صحبت کردیم برای خرید بهترین درب آکاردئونی می توانید به سایت حفاظ اکبری مراجعه کرده و آنجا انواع درب آکاردئونی با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت را تهیه فرمایید.

فهرست مطالب

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت دریافت قیمت محصولات همین حالا تماس بگیرید

۰۹۱۲۶۰۴۰۷۴۴